Eşanjör İmalat ve Bakımı

Eşanjör İmalat ve Bakımı

Isi transferi uygulamalarında çoğu zaman farklı prosesler için farklı çözümler sunulması gerekmektedir. Her bir eşanjör sadece dizayn edildiği prosese özel ve genellikle bir benzeri daha olmayan eşanjörlerdir. Eşanjörler imal edildikten sonra, istenmesi durumunda izole edilerek dışarıya olan ısı kayıplannin minimuma indirilmesi sağlanabilir. Borulu eşanjör imalaGnda herhangi bir kapasite sınırı bulunmamaktadır. Eşanjörler seri veya paralel bağlanarak birden fazla şekilde gruplanabilir ve kapasiteleri arGnlabilir. Petrokimya Tesisleri, Enerji Santralleri gibi yüksek kapasitelerin gerektiği tesislerin tedariğini sağlamakta olan KMKılıç Makina, bu konudaki tecrübesi ile sektörün önde gelen firmalarındandır.
Borulu eşanjörler, her ne kadar uzun ömürlü ve sorunsuz cihazlar olsalar da, dış etkenlerden kaynaklanan bazı deformasyonlara ve kirliliğe maruz kalmaktadır. Kullanıldığı sistemlere göre belli zaman periyotlarında temizlik ve bakım ihtiyaçlanı olmaktadır. Doğru yöntemlerle, doğru kimyasallarla yapılmayan bir temizlik, borulara zarar verebilir ve eşanjörde daha büyük revizyonlar yapılmasını gerektirebilir. Bu sebeple bakımın işinde uzman ekipler tarafindan yapılması çok önemlidir.

 


Her tip borulu eşanjör için KMKılıç Makinanın uzman kadrosu bakım ve tamirat hizmeti sağlamaktadır. Mümkün olan en kısa zamanda bakım İşlemleri tamamlanmakta ve işletmenize ilk günkü performansında teslim edilmektedir. Zaman içinde korozyona uğrayıp deforme olan iç borular, borulu eşanjörün yapısına bağlı olarak tek tek veya demet olarak değiştirilebilmektedir. Bu işlem sırasında boru malzemeleri istenildiği gibi seçilebilmektedir.

Galeri