preloader

Teknolojik gelişim,kalite odaklı hizmet…

Sektörde yıllar boyu edinmiş olduğumuz tecrübe ve bilgi ile temelleri atılmış olan firmamız, gelişime verdiği önem , mühendislik ve kalite konusunda sürekli yaptığı yatırımlar ile yakın geleceğin saygın firmaları arasındaki yerini korumayı hedeflemektedir. Sistematik şekilde güncellenen makine parkuru ve laboratuarı ile sadece zamanında ürün üretmeyi değil kaliteden taviz vermemeyi de kendisine hedef belirlemiştir.
Makine ve yedek parça imalatları, talaşlı imalat, kalıp ve fikstür imalatları, sert dolum kaynak işleri ve çelik konstürksiyon işleri konusunda uzmanlaşmış olan firmamız, her geçen gün genişleyen makine parkı ve kapasitesi ile sizlere hizmet vermektedir.

Her geçen gün büyüyen bir aile...

Kocaeli bölgesinde kurulu olan fabrikalarımız toplamda 3 adet ve 10.000 m2 yi aşan bir alana kuruludur. 100 e yakın personeli ile hizmet veren KMKılıç Makina ailesi her geçen gün uzmanlaşan müşterileri ile birlikte büyüyen bir yapıdadır. Mühendis ve teknisyenlerden oluşan teknik ofisimizde CAD/CAM uygulamaları yardımı ile dizayn ve imalat işlemleri yürütülmektedir. Kalite kontrol ve güvence ekibimiz size doğru ürünün ulaşması için sürekli denetim ve laboratuar kontrolü hizmeti sunmaktadır. Kalitemizi her geçen gün arttırmak için gerek iç gerekse 3. parti denetimlerimizi sürekli yapmakta ve bunları raporlamaktayız. Firmamızın tüm çalışanları müşteri memnuniyeti odaklı, şirket kültürünü benimsemiş ve bu doğrultuda hizmet vermeyi hedef edinmiştir.

VİZYONUMUZ

Müşterilerine sadece bir tedarikçi olmak yerine, bir çözüm ortağı olabilmek ve bu hedefe ilerlerken her zaman kendini yenilemek ve geliştirmek.

MİSYONUMUZ

Gelişen teknolojiyi takip ederek kendimizi sürekli yenilemek, müşterilerimize en kaliteli hizmeti en kısa sürede sunmak, personel ve tedarikçilerimizi hedeflerimiz doğrultusunda sürekli eğitmek ve geliştirmek, yurtiçi ve yurtdışında firma bilinirliğini arttırmak.

DEĞERLERİMİZ

Mevcut kaynakları en iyi şekilde kullanarak verdiğimiz hizmetle müşterilerimizin memnuniyeti sağlamak.
Kalite, çevrenin korunmasını, iş güvenliği ve işçi sağlığının korunmasını, her KM KILIÇ MAKİNA çalışanının yükümlülüğü haline getirmek.
Preserve client confidences
Uygun bilgiler, eğitimler ve talimatlarla, çalışanlarımıza kalite bilinci, çevre bilinci ve güvenlik bilinciyle çalışma ve hareket etme becerisini kazandırmak.
Çalıştığımız her alanda, hataları önlemek ve tespit edilen hataları ortadan kaldırmak için müşteri ve tedarikçilerimizle birlikte çalışmak.
Kamuoyuna, müşterilerimize ve tedarikçilerimize işimizde kazandığımız uzmanlığı, tecrübeyi ve deneyimi aktarmak.
Gelişimimiz açısından ihtiyaç duyulan tüm ekipmanlar için, kabul edilebilir olan en iyi ve yeni teknolojiyi kullanmak.
Olası acil durumları önlemek için gerekli önlemleri almak ve faaliyetlerimizin sonuçları hakkında açıklayıcı ve net bilgiler vermek.
Enerjiyi hedefe yönelik ve tasarruflu kullanmak, uygun teknik önlemleri alarak, katı atık, çevreye zararlı emisyon ve atık su oluşumunu en aza indirmek.
Hakkımızda

Müşteri memnuniyeti, çalışanlarımızın iş güvenliği ve çevre kirliliğine karşı gösterdiğimiz hassasiyetlerin bir sonucu olarak ISO 9001:2015, DIN ISO 10002:2018, DIN EN ISO 14001:2015, OHSAS 18001:2007, DIN ISO/IEC 27001:2013 belgelerini almaya hak kazandık.

Bu belgelerin bizlere yüklediği ilave sorumlulukları biliyoruz ve bu kapsamda sürekli gelişimi destekleyen iç ve dış eğitimler, tetkikler düzenliyor yada düzenletiyoruz. Daha güvenli ve çevreye duyarlı bir çalışma ortamında, bizlere ve kalitemize güvenen memnun müşterilerimizle büyümeyi hedefliyoruz. Tescil altına alınmış markamız ve ürünlerimiz ile her türlü sınai mülkiyet hakkımız güvence altındadır.

Bunun dışında hukuki yükümlülüklerimizi eksiksiz yerine getirebilmek için tüm mevzuat ve kanunları yakından takip ederek, gerek çalışanlarımıza ve organizasyonumuza gerekse müşteri ve tedarikçilerimize en iyiyi sunmaya çalışıyoruz.

Hakkımızda

Firmamız bünyesinde işlem yapılacak tüm ürünler ve tedarik edilen tüm sarf malzemeler tesis girişinde kalite kontrol ekibimiz tarafından denetlenir ve uygunluğu ile ilgili tespitler yapılır. Gerekli durumlarda malzeme analizleri dökümhanemizin laboratuvarında tekrardan teste tabi tutularak doğrulama yapılır ve kullandığımız yazılımlar sayesinde kayıt altına alınır. İyi bir ürün üretimi doğru malzeme tedariki ile başlayacağından, bu aşamada hassasiyetlerimiz en üst düzeydedir.

Hakkımızda

Üretim bandında işler devam ederken ve istasyon değişim aşamalarına göre ölçüsel, görsel kontroller sürekli olarak yapılarak hata payı en aza indirgenir. Tüm personelimizin katıldığı sürekli denetim mantığınız ürünün her aşamada kontrolü ve doğru ürüne ulaşma süresinin kısalmasını sağlar.

Personellerimizin kullandığı ekipmanların tamamı kalibre edilmiş ve yüksek hassasiyetli ölçüm cihazlarıdır. Bunların doğrulama veya kalibrasyon takipleri sorumlu kalite grubu tarafından düzenli şekilde yapılmaktadır.

Hakkımızda

Uzman kalite ve laboratuvar ekibimiz tarafından üretimi tamamlanan ürünler final kontrolleri için denetlenir. Bu aşamada tesisimizde bulunan yüksek teknoloji CMM ölçüm cihazı, Lazer tarama yapabilen yüksek hassasiyetli ölçüm kolları ve diğer teknolojik ölçüm ekipmanları kullanılır. Yapılan tüm test ve ölçümler raporlanarak müşteri ile paylaşılır. Müşteri talebi doğrultusunda, 3.1 sertifikası ile ürünler teslim edilebilmektedir.

Müşteri talepleri doğrultusunda modifiye edilebilen esnek raporlama yapımız sayesinde tüm ölçüm sonuçları gerek müşteri standartları gerekse uluslararası standartlara göre oluşturulur ve sevkiyat öncesi müşteriler ile paylaşılır. Ön onay alındıktan sonra sevkiyatı gerçekleşmesi için gerekli süreçler başlatılır. Bu müşteri açısından zaman ve para kaybının önüne geçen bir uygulamadır.

Hakkımızda
ISO 9001:2015
Hakkımızda
ISO 14001:2015
Hakkımızda
OHSAS 18001:2007
Hakkımızda
ISO 10002:2018
Hakkımızda
DIN ISO/IEC 27001:2013
Hakkımızda
Marka Tescil

Müşteri Değerlendirmeleri

Müşterilerimizin görüşlerine önem veriyoruz ve yapmış oldukları geri bildirim doğrultusunda kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.
Firma Prestiji 94%
Müşteri Odaklılık 90%
Teknik Yeterlilik 96%
Satış Sonrası Destek 96%
Hakkımızda